Tytoniowa kontrabanda zabezpieczona na targowisku

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejną osobę, która posiadała wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 3400 sztuk papierosów. Za to przestępstwo 31-latkowi grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją pozyskali informacje na temat mężczyzny, który na terenie legionowskiego targowiska może posiadać i dystrybuować nielegalne papierosy. Funkcjonariusze dokładnie przygotowali działania i podjęli obserwację.
W efekcie przeprowadzonych czynności zatrzymali 31-latka, przy którym ujawnili 2800 sztuk papierosów. Kolejne 600 sztuk funkcjonariusze zabezpieczyli w pojeździe należącym do mężczyzny. Zabezpieczona kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu.
Mieszkańcowi powiatu legionowskiego poza przepadkiem dowodów rzeczowych, za ten czyn grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.