Kierownictwo Nadleśnictwa Jabłonna znowu pracuje w pełnym składzie. Z dniem 23 lutego 2024 r. pełniący obowiązki Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Pan Tomasz Józwiak powołał Pana Artura Zakolskiego na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Jabłonna.
Nowy nadleśniczy to wieloletni pracownik Lasów Państwowych. W latach 1999-2007 pracował w Nadleśnictwie Płońsk na stanowiskach: Podleśniczego, Specjalisty SL i St. Specjalisty SL w dziale gospodarki leśnej. W Nadleśnictwa Jabłonna od 2007 roku pełni funkcję zastępy nadleśniczego. Jest absolwentem Technikum Leśnego w Tucholi oraz Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Ukończył organizowane przez Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Studium Podyplomowe ,,Zrównoważone użytkowanie obszarów leśnych w rozwoju regionalnym’’ oraz organizowane przez Kolegium Ekonomiczno-Społeczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie Studium Podyplomowe ,,Przedsiębiorczy menedżer’’. W pracy stawia przede wszystkim na drugiego człowieka, na rozwój kompetencji, zaangażowanie oraz konstruktywną współpracę.
Nowym zastępcą nadleśniczego został Pan Artur Ostrowski, dotychczas związany zawodowo z Nadleśnictwem Drewnica, gdzie przez wiele lat kierował działem gospodarki leśnej na stanowisku zastępcy nadleśniczego. Ukończył Wydział Leśny w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studiował również biologię na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie jest pasjonatem wypraw motocyklowych i wysokogórskich oraz interesuje się kulturą Indian Ameryki Północnej.
Nowe kierownictwo jednostki wchodzącej w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Warszawskie zamierza postawić na zwiększenie zainteresowania społeczną funkcją lasu. To szansa, by lokalna społeczność bardziej doceniła fakt otwartości i ogólnodostępności lasów. Jabłonowskie lasy są nie tylko otwarte dla wszystkich, ale i atrakcyjne pod względem infrastruktury i udogodnień. Zadaniem leśników w dobie kryzysu klimatycznego jest zapewnienie trwania lasu dla przyszłych pokoleń. W warunkach polskich przyroda, kultura i gospodarka to nierozłączne dziedziny życia, a ich wspólnym mianownikiem jest las. Warto nadmienić, że Lasy Państwowe zaspokajają 90% krajowego zapotrzebowania na drewno, jednocześnie rośnie lesistość, wzrastają populacje zwierzyny i leśnych ptaków.