Nieporęt: Próbował ukraść saszetkę z jednej z restauracji

Policjanci z komisariatu w Nieporęcie zatrzymali 53-letniego Grzegorza Z. w związku z usiłowaniem kradzieży saszetki z pieniędzmi w jednej z restauracji nad Zalewem Zegrzyńskim. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki właściwej reakcji właściciela lokalu i powiadomieniu policjantów. 53-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał już zarzut karny usiłowania popełnienia przestępstwa kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Nieporętu zostali powiadomieni o usiłowaniu kradzieży saszetki w jedej z restauracji nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak ustalili śledczy w połowie stycznia dwóch mężczyzn przyjechało samochodem do lokalu. Przy barze zaczęli rozglądać się. W pewnym momencie poprosili o nóż, potrzebny im jak twierdzili, do naprawy przy samochodzie.

Kiedy kelnerka poszła na zaplecze jeden z mężczyzn podszedł do saszetki leżącej z boku na półce i zaczął ją przeglądać. Wtedy zareagował właściciel lokalu siedzący na sali, który wszystko obserwował. Spłoszeni mężczyźni błyskawicznie uciekli samochodem. Saszetka, w której były pieniądze 500 zł. i dokumenty nie została skradziona.

Policjanci z komisariatu w Nieporęcie niezwłocznie zajęli się sprawą. Dzięki ich ustaleniom w minioną środę na terenie Warszawy zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzanych o usiłowanie dokonania przestępstwa kradzieży, 53-letniego Grzegorza Z.

Mężczyzna w przeszłości był już karany i poszukiwany przez organy ścigania. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu karnego usiłowania kradzieży mienia. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia drugiego sprawcy.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.