Legionowo: Wbili łopatę na budowie bloku

Lada chwila rozpoczną się prace przy budowie nowego bloku socjalnego na osiedlu Kozłówka w Legionowie. Za rok przy ulicy POW stanie czteropiętrowy budynek z 39 mieszkaniami. W środę (4.02) została wbita symboliczna pierwsza łopata pod tę inwestycję.

Na terenie, gdzie stanie blok mieszkalny, oprócz przedstawicieli władz miasta i wykonawcy zgromadzili się także lokatorzy z pobliskich domów. Po poświęceniu placu budowy i oficjalnych przemówieniach Prezydent Roman Smogorzewski wbił pierwszą łopatę tam, gdzie w przyszłości stanie dom dla 39-ciu rodzin. Po oficjalnej części spotkania, mieszkańcy i radni przy kubku gorącego, czerwonego barszczu dyskutowali o problemach osiedla.

27. 08. 2014 r. Urząd Miasta Legionowo podpisał umowę na udzielenie zamówienia publicznego na budowa budynku wielorodzinnego przy ul. POW w Legionowie. Spośród trzech oferentów, którzy brali udział w przetargu, wybrano firmę TEL-BUD Stanisława Borkowskiego. Według umowy budowa ma trwać 12 miesięcy i kosztować prawie 5 mln zł. W czterokondygnacyjnym budynku wielorodzinnym położonym przy ul. POW w Legionowie zaprojektowano 39 mieszkań, komórki lokatorskie i lokal usługowo-biurowy. Nieruchomość w kształcie litery C będzie posiadała dwie klatki schodowe i dwuwarstwowy, spadzisty dach kryty dachówką. Wśród 39 mieszkań znajdzie się 6 mieszkań jednopokojowych, 28 dwupokojowych i 5 trzypokojowych. Cztery mieszkania na parterze zostaną dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

UM Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.