Nieletni odpowie za kradzież

Dzielnicowy z Wieliszewa zatrzymali 14 –latka, który kilka dni wcześnie z parkingu ukradł motorower. Nieletni został ujęty przez pokrzywdzonego, po tym jak otrzymał informację, że jego skuter znajduje się na terenie jednej ze szkół w gminie. Teraz 14-latek za popełnioną kradzież odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

We wtorek dzielnicowy z Wieliszewa otrzymał informację o ujęciu nieletniego sprawcy kradzieży. Natychmiast udał się pod wskazany adres. Tam zastał pokrzywdzonego oraz 14-latka. Jak relacjonował pokrzywdzony mężczyzna, dostał on informację, iż pod jedną z placówek oświatowych znajduje się motorower, którego kradzież zgłosił w połowie sierpnia br. Kiedy przyjechał na miejsce przy skradzionym pojeździe zobaczył 14-latka, ujął go i natychmiast wezwał Policję.

14-latek został przewieziony do komisariatu, a całym zajściu powiadomiono rodziców nieletniego. Po wykonaniu niezbędnych czynności chłopiec został przekazany pod opiekę matce. Teraz oceną zachowania 14-latka zajmie się Sąd Rodzinny, gdzie już zostały przekazane materiały sprawy.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.