OSP Wólka Radzymińska wejdzie do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego

W Urzędzie Gminy w Nieporęcie zostało podpisane porozumienie dotyczące włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Radzymińskiej do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
Stronami porozumienia są Komenda Powiatowa PSP w Legionowie reprezentowana przez Komendanta Powiatowego PSP w Legionowie st. bryg. Radosława Parapurę, Urząd Gminy w Nieporęcie reprezentowany przez Wójta Gminy Nieporęt Macieja Mazura oraz OSP Wólka Radzymińska reprezentowana przez zarząd w osobach dh Przemysława Urbaniaka Prezesa OSP oraz dh Mariusza Rasińskiego Naczelnika OSP Wólka Radzymińska.

Podpisanie porozumienia jest warunkiem formalnym poprzedzającym złożenie wniosku do Komendanta Głównego PSP za pośrednictwem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o włączenie jednostki OSP do KSRG. Obecnie na terenie gminy Nieporęt są 2 jednostki OSP włączone do KSRG – OSP Nieporęt i Kąty Węgierskie, natomiast OSP Wólka Radzymińska na podstawie podpisanego porozumienia jest przewidziana jako trzecia i ostatnia jednostka z gminy do włączenia do KSRG.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.