Kolorowanki z podrobionymi znakami towarowymi

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 500 sztuk artykułów, w tym głównie kolorowanek z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Oferowane towary ujawniono na terenie jednego ze sklepów na terenie gminy Nieporęt. Zgodnie z prawem za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariuszy legionowskiej komendy sprawdzając pozyskane informacje, w jednej z placówek handlowych na terenie gminy Nieporęt ujawnili ponad 500 sztuk artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Były to głównie kolorowanki dla dzieci, które oferowano do sprzedaży zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem Internetu. Podczas przeszukania placówki całość nielegalnego towaru została zabezpieczona. Wstępna ustalona wartość rynkowa tych artykułów to prawie 8 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze będą teraz dokładnie badać tą sprawę, a osoby wprowadzające do obrotu towary z podrobionymi znakami towarowymi muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Zgodnie z przepisami to za to przestępstwo grozić im może kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi