Legionowskie WOPR… uczy, szkoli, wychowuje

Młodzieżowa Grupa Ratownictwa Wodnego to projekt, który powstał w głowach czterech członków Legionowskiego WOPR w celu pokazania, że wolny czas można spędzać aktywnie niosąc przy tym pomoc i ratunek wszystkim tym, którzy znajdują się w sytuacji zagrożenia.

W szeregach MGRW Legionowskiego WOPR znajduje się młodzież z całego powiatu legionowskiego, a nawet z Warszawy. I choć na początku wszystko w miarę możliwości finansowało Legionowskie WOPR, dzięki wsparciu ze strony Starostwa Powiatu Legionowskiego realizującego „Powiatowy program bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony obywateli i zapobiegania przestępczości na lata 2011-2016” udało się otrzymać dofinansowanie i poszerzyć kierunki działania.

Po raz kolejny w czasie ferii zimowych zorganizowany został obóz szkoleniowy dla członków MGRW. Podczas obozu zimowego młodzież uczestniczyła w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego i lodowego, podstaw alpinistyki, samoobrony, prac bosmańskich i łączności radiowej. Młodzież udała się także na wycieczkę w celu zapoznania się ze specyfiką pracy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policji Wodnej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Dzięki tego typu projektom w czasie wakacji możemy czuć się jeszcze bezpieczniej nad wodami Jeziora Zegrzyńskiego.
200

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.