Legionowski: 10 kolizji w święta

Żadnego wypadku drogowego, 10 kolizji, zatrzymanych 4 nietrzeźwych kierujących to tylko niektóre z ważniejszych danych dotyczących minionych dni i tego, co wydarzyło się na drogach naszego powiatu w trakcie Świąt Wielkiej Nocy. Zdecydowanie policjanci uznają je za jedne z bezpieczniejszych długich weekendów na drogach.
Od piątku do wczoraj, każdego dnia kilkudziesięciu policjantów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu i przyjezdnych gości.

Liczebniejsze niż zazwyczaj policyjne patrole kontrolowały wszystko to, co działo się na drogach miast, wsi, na osiedlach oraz w pobliżu kościołów i cmentarzy. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu poskromienie zapędów kierowców, którzy zbyt dużą wagę w trakcie jazdy przykładali do roli pedału gazu, jak również wyeliminowanie z nich tych, którzy wsiedli za kierownicę po wypitym wcześniej alkoholu.

Od piątku do poniedziałku zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał sie 20-letni kierujacy toyotą, który w lany poniedziałek o godz. 7.30 w Nieporęcie na ul. Wojska Polskiego kierował pojazdem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze drogówki nałożyli 111 mandatów karnych głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, niewłaściwe wyprzedzanie i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów. Ponadto ujawnili 2 kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

W trakcie tego długiego świątecznego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Zaistniało natomiast 10 niegroźnych kolizji.

Mimo, że świąteczny weekend już za nami, apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do warunków, tak by wszyscy bezpiecznie podróżowali.

KPP Legionowo

100

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.