Legionowo: Wyrób Kartę Legionowianina

 Od poniedziałku (20.04) będzie można wyrobić Kartę Legionowianina w Ratuszu. Każda osoba, która rozliczyła w naszym mieście podatek za zeszły rok, będzie mogła skorzystać z tańszych biletów ZTM. Wystarczy kierować się załączoną instrukcją.

Dokumenty wymagane do wyrobienia „Karty legionowianina” dla osób zamieszkałych na terenie gminy Legionowo i rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Legionowie:

  • pierwsza strona PIT-u za rok poprzedni;

  • potwierdzenie złożenia PIT-u (pieczęć wpływu, potwierdzenie nadania z poczty, UPO);

  • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Dokumenty wymagane do wyrobienia „Karty legionowianina” dla osób uczących się (nie posiadających PIT-u za rok poprzedni):

  • pierwsza strona PIT-u/ów za rok poprzedni obojga rodziców (rozliczających się w US w Legionowie i mieszkających na terenie gminy Legionowo);

  • potwierdzenia złożenia PIT-u/ów (pieczęć wpływu, potwierdzenie nadania z poczty, UPO);

  • ważna legitymacja szkolna/studencka;

  • dowód osobisty rodzica/opiekuna lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

UWAGA !!!

Dzieci/studenci nie rozliczający podatku dochodowego od osób fizycznych za rok poprzedni do wyrobienia „Karty legionowianina” przychodzą min. z jednym z rodziców.

Osoby nie posiadające PIT-u zobowiązane są do okazania:

  • zaświadczenie z US w Legionowie potwierdzające fakt złożenia zeznania bądź niezłożenia ze względu na nieosiąganie dochodu, ze wskazanym miejscem zamieszkania Legionowo oraz informacją o zarejestrowaniu w US w Legionowie.

Szczegółowe informacje oraz wniosek elektroniczny o wydanie „Karty legionowianina” dostępne są na stronie www.karta.legionowo.pl

Punkt Obsługi „Karty legionowianina” mieści się na parterze Urzędu vis a vis Kasy
i
czynny będzie:

  • poniedziałek w godz. 11.00 – 19.00

  • wtorek – piątek w godz. 8.00 – 16.00

tel. kontaktowy: 22 766 45 38

„Warszawa Plus” to taryfa zaoferowana mieszkańcom podwarszawskich miejscowości przez stołeczny ZTM. Obowiązuje dla miesięcznych i kwartalnych biletów – zarówno tych na dwie strefy, jak i tylko w II strefie biletowej.

Normalny, 30-dniowy bilet obowiązujący w strefach I i II będzie tańszy o 14 złotych, bilet 90-dniowy – o 54 złote. Za bilety obowiązujące tylko w drugiej strefie – zniżki wyniosą 14 złotych za bilet miesięczny i 32 złote za kwartalny.

Karty „Warszawa Plus” można doładowywać jedynie w „obsługowych” punktach ZTM, nie ma możliwości doładowania ich w biletomatach!

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.