Zegrze: Wojskowi oddali 17 litrów krwi

14 kwietnia br. po raz piąty w tym roku zegrzyńscy żołnierze oddali krew – cenny dar życia. Akcja HDK została zorganizowana w ramach dotacji ze Starostwa Powiatowego w Legionowie przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (HDK PCK przy CSŁiI).

W tym potrzebnym przedsięwzięciu uczestniczyli zegrzyńscy żołnierze oraz pracownicy wojska. W akcję zaangażowali się szczególnie licznie także elewi służby przygotowawczej do NSR. Łącznie zgłosiło się 44 osób, a 38 oddało ponad 17 litrów tego życiodajnego płynu, który zasilił bank Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Każdy krwiodawca otrzymał kalendarzyk, odznakę HDK i inne materiały promocyjne PCK. To już piętnasta w tym roku akcja zorganizowana przez Oddział Rejonowy PCK w Legionowie.

Krew jest ciągle potrzebna, szczególnie w okresie letnim dla osób, które straciły własną w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują ją także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla właśnie tych osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.