Wieliszew: Niewybuch przy szkolnym ogrodzeniu

W niedzielę (19.04) około godziny 18 wieliszewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o niewybuchu który leży przy ogrodzeniu szkoły podstawowej. Na miejsce udał się patrol który potwierdził znalezisko. Przez 3 godziny miejsce odnalezienia zabezpieczali policjanci a o godzinie 21 zostali zastąpieni przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wieliszewa.

Rano na miejsce przyjadą saperzy, którzy podejmą ewentualną decyzję o ewakuacji. Dzieci rano normalnie rozpoczną zajęcia szkolne, ale odsunięte zostaną od okien. Jeśli po przeszukaniu terenu okaże się że potrzeba jest ewakuacji uczniów czy okolicznych domów, to takie procedury zostaną wdrożone natychmiast. Dyrekcja szkoły jest powiadomiona o znalezionym pocisku. – mówi naszej redakcji Katarzyna Greśkiewicz z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Wieliszew.

Znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej o długości około 40 centymetrów. Rano na miejsce przyją saperzy którzy zabiorą znalezisko na poligon.

Aktualizacja 8:30

Pocisk znajduje się około 300 metrów od szkoły a nie jak wcześniej podawaliśmy przy samym ogrodzeniu

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.