Legionowo: Wypowiedz się w sprawie biblioteki

Mieszkańcy III Parceli otrzymali ankiety dotyczące opinii w sprawie zmiany lokalizacji filii miejskiej biblioteki. Dotyczą one pytania, czy chcieliby przeniesienia placówki z ulicy Targowej i Olszankowej do pomieszczeń przy Alei Róż.

Podczas wiosennych posiedzeń Komisji Oświaty i Sportu, legionowscy radni zdecydowali, iż możliwe jest połączenie Punktu Bibliotecznego, znajdującego się przy ulicy Olszankowej E (dawna filia nr 5) i Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Targowej. Obie placówki można przenieść do lokalu położonego przy Alei Róż 1.

Powodem tej decyzji są złe warunki lokalowe obu punktów. Biblioteka na Olszankowej znajduje się na najwyższym piętrze i prowadzą do niej strome schody na zewnątrz budynku. Z kolei biblioteka na Targowej mieści się w piwnicach. Również i tutaj trudno dotrzeć osobom starszym czy niepełnosprawnym. Małe pomieszczenia nie pozwalają na rozwinięcie działalności. Nie tylko nie ma miejsca na zainstalowanie komputerów, ale też na nowe książki.

W nowym lokalu położonym w budynku na Alei Róż 1, który liczy ok. 100 m2 byłaby możliwość powiększenia księgozbioru dopasowanego do różnych grup wiekowych oraz ustawienie komputerów. Nie ma też problemu z dostępnością dla niepełnosprawnych, a położenie budynku w niewielkiej odległości od stacji Przystanek Legionowo może sprzyjać zwiększeniu czytelnictwa na terenie III Parceli.

W przedmiotowej ankiecie mieszkańcy będą mogli odpowiedzieć na pytanie: Czy jest Pani/Pan za przeniesieniem Punktu Bibliotecznego znajdującego się przy ul. Olszankowej E z Filią nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej do nowego lokalu przy Alei Róż? Ankietę dotyczącą połączenia placówek będzie można otrzymać w placówkach handlowych oraz bibliotekach na terenie III Parceli.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.