Legionowo: Są pieniądze na budowę DK61

Wieloletnie działania przedstawicieli legionowskiego samorządu, zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i przejezdności „naszego” odcinka drogi krajowej 61 zakończyły się sukcesem. – Jesteśmy na mapie – mamy pieniądze na przebudowę DK 61 w Legionowie!– ogłosił Jan Grabiec.

Wczoraj (25.08) o godzinie 13.00 w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji odbyło się spotkanie wiceministra Jana Grabca z samorządowcami: prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim, wójtem Gminy Wieliszew Pawłem Kownackim, wójtem Gminy Nieporęt Maciejem Mazurem, wiceburmistrzem Serocka Józefem Zającem oraz wicestarostą legionowskim Jerzym Zaborowskim.

W trakcie spotkania omawiano dotychczasowe efekty rozmów dotyczących przebudowy drogi krajowej 61 na odcinku przejścia przez Legionowo (zwężenie ul. Zegrzyńskiej za wiaduktem). Przypomnijmy: ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i nieustające korki na drodze prowadzącej do Jeziora Zegrzyńskiego i na Mazury, od wielu lat samorządy starają się o wpisanie tej inwestycji na listę dróg do realizacji w najbliższych latach. Na początku tego roku mieszkańcy zebrali ponad 7 tysięcy podpisów pod wnioskiem o dokończenie przebudowy legionowskiego odcinka „krajówki”.

26 sierpnia premier Ewa Kopacz zaprezentowała projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23. Na liście inwestycji znalazła się przebudowa DK 61 – odcinek od wiaduktu w Legionowie do ul. Polnej w Michałowie – Reginowie. Oznacza to, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych będzie mogła ruszyć z przetargiem, który wyłoni przyszłego wykonawcę remontu ul. Zegrzyńskiej.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.