Zegrze: 146 żołnierzy złożyło przysięgę

W piatek 6 lutego 146 żołnierzy służby przygotowawczej do NSR (w tym 34 kobiet) wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. W tej wyjątkowej i podniosłej uroczystości w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, swoich dowódców, bliskich i przyjaciół udział wzięli żołnierze I-go w tym roku turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR).

Na początku stycznia rozpoczęli oni jako ochotnicy intensywne, czteromiesięczne szkolenie w zegrzyńskiej „kuźni łącznościowców”. Słowa roty przysięgi wojskowej, które wypowiedzieli żołnierze są najwyższym zobowiązaniem wobec narodu i państwa. To ich kolejny krok na drodze do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Uroczysty apel z okazji przysięgi wojskowej rozpoczął się o godz. 10:00, a po tej uroczystości, zdaniu broni i otrzymaniu przepustek, każdy mógł spotkać się ze swoimi bliskimi oraz znajomymi zaproszonymi na przysięgę.

Atrakcją był sprzęt łączności i informatyki m.in.: radiostacja Harris RF-5800H, Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej -10AK czy też Zintegrowany Węzeł Teleinformatyczny Jaśmin.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran
07022014_KB_Przysiega_w_CSLiI_1

07022014_KB_Przysiega_w_CSLiI_2

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.