Legionowo: Turniej Wiedzy Pożarniczej

W piątek (13.03) w legionowskim Ratuszu, odbyły się Powiatowe Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Organizatorem etapu powiatowego jest Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Patronat medialny nad eliminacjami objął Nowodworski24 – Regionalny Portal Informacyjny.

Uczniowie otrzymali testy do rozwiązania. Wszyscy zdąrzyli w przewidzianym czasie 25 minut. Osoby które odpowiedziały poprawnie na pytania w części pisemnej i uzyskały najwyższe wyniki, zostały zakwalifikowane do części ustnej. Po wylosowaniu zestawu pytań uczestnik miał 2 minuty na przygotowanie odpowiedzi. W Jury zasiedli Tomasz Kołodziński – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Legionowie, Bartłomiej Trzaskoma – strażak z podziału bojowego JRG Legionowo oraz prezes OSP Kałuszyn i Zbigniew Frydrychowicz z OSP Chotomów.

Laureatami tegorocznej edycji powiatowych eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zostali:

– w kategorii szkół podstawowych
I miejsce Klaudia Major
II miejsce Maciej Turczyński
III miejsce Milena Kucharska

– w kategorii gimnazjów
I miejsce Cezary Krasucki
II miejsce Natalia Lisiecka
III miejsce Damian Stolarski

– w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce Mateusz Godleś
II miejsce Natalia Jarzębowska
III miejsce Kamil Matyasik

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.