Serock: Dozór za włamania

Policjanci z Komisariatu w Serocku zatrzymali 38-letniego Piotra S. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do budynków po byłym ośrodku wypoczynkowym. Łupem padły przewody elektryczne, chłodnic oraz przedmioty z mosiądzu. Straty zostały wycenione na 7 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Wczoraj 38-letni mieszkaniec powiatu rawskiego usłyszał zarzut. Został oddany pod dozór Policji.

Policjanci z Serocka ustalili, że Piotr S. pochodzący z powiatu rawskiego, a czasowo przebywający w Serocku może dokonywać włamań do nieużytkowanego kompleksu budynków po byłym ośrodku wypoczynkowym.

Śledczy ustalili, że prawdopodobnie Piotr S. od grudnia ubiegłego roku poprzez wyważenie drzwi wejściowych i wyłamywanie zamków dostawał się do budunków i kradł części przewodów elektyrycznych z instalacji, chłodnice z urządzeń takich jak witryny chłodnicze i chłodnie. Dodatkowo łupem padły elementy armatury łazienkowej wykonane z mosiądzu. Wartość strat wyceniona została na 7 tysięcy złotych.

38-latek z przestępczego procederu przez pewien czas utrzymywał się. Policjanci w miejscu jego przebywania odnaleźli część ze skardzionych przedmiotów.

Praca miejscowych stróżów prawa doprowadziła do przedstawienia mężczyźnie zarzutu włamania. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokuratura Rejonowa w Legionowie zdecydowała o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Za swoje czyny mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

KPP Legionowo
4-104438

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.