Legionowo: Starsza osoba umierała – karetka stała w korku

Podczas pikiety zorganizowanej przez mieszkańców osiedla Piaski w Legionowie, 16 stycznia br. nasza kamera uchwyciła moment przeciskania się karetki pogotowia ratunkowego przez zakorkowaną drogę krajową 61 (ul. Zegrzyńska). Jak ustalił nasz portal karetka specjalistyczna stacjonująca w Legionowie dostała zgłoszenie z Nieporętu, gdzie przytomność straciła starsza osoba. Lekarz musiał do niej dotrzec jak najszybciej, dlatego też karetka jechała alarmowo tj. z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi w tzw. kodzie 1.


foto: UM Legionowo

Tymczasem już jutro (23.01) Społeczna Rada Wspólnot Mieszkaniowych Osiedla Piaski o godz. 15.15 organizuje zgromadzenie publiczne na ul. Zegrzyńskiej (na wysokości przejścia dla pieszych przy przystanku „Zegrzyńska”), podczas którego planowane jest 2-krotne przejście zgromadzonych przez ulicę. Może to spowodować znaczne utrudnienia w ruchu.

Władze Legionowa i powiatu apelują do mieszkańców, aby przesyłali wnioski do programu, uwzględniające legionowskie „wąskie gardło” na tej ważnej arterii komunikacyjnej.

Obecne konsultacje mają wykazać, jakie potrzeby mieszkańców są najpilniejsze. Liczba wniosków, które wpłyną do ministerstwa, będzie ważną przesłanką do weryfikacji listy inwestycji priorytetowych, na której nie ma poszerzenia ulicy Zegrzyńskiej.

M.K.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.