Legionowo: Nowy komendant policji

We wtorek (20.01) w obecności Komendanta Stołecznego Policji, inspektora Michała Domaradzkiego, nastąpiło uroczyste przekazanie obowiązków służbowych przez nadkomisarza Pawła Piaseckiego. Na jego następcę został powołany inspektor Waldemar Perdion, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. W uroczystości wzięli udział m.in. Starosta legionowski Jan Grabiec oraz Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Szczególny charakter miała odprawa kadry kierowniczej legionowskiej komendy. O godzinie 12.30 Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie, młodszy inspektor Jacek Zaczkowski, złożył meldunek Komendantowi Stołecznemu Policji inspektorowi Michałowi Domaradzkiemu. Następnie został wprowadzony poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji odczytał rozkaz Komendanta Stołecznego dotyczący powołania inspektora Waldemara Perdiona na nowe stanowisko służbowe. Zgodnie z tradycją podczas ceremonii przekazania obowiązków miało miejsce pożegnanie nadkomisarza Pawła Piaseckiego i powitanie inspektora Waldemara Perdiona ze sztandarem KPP w Legionowie oraz uroczyste złożenie meldunku szefowi stołecznej Policji o zdaniu i objęciu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie.

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych, służb oraz instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

Komendant Stołeczny Policji, inspektor Michał Domaradzki, podziękował nadkomisarzowi Piaseckiemu za służbę na rzecz powiatu legionowskiego. O nowym szefie legionowskiej Policji powiedział, że jest pewien, iż jego doświadczenie zawodowe z poprzednich jednostek oraz potencjał, który posiada przyczynią się do jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Dla nadkomisarza Pawła Piaseckiego było to ostatnie spotkanie, w którym brał udział z policjantami kadry kierowniczej legionowskiej komendy. Nadkomisarz Paweł Piasecki podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za pełnioną służbę w legionowskiej komendzie.

Nowy komendant, inspektor Waldemar Perdion, podziekował Komendantowi Stołecznemu za obdarzenie go zaufaniem oraz zapewnił, iż uczyni wszystko, aby mieszkańcy powiatu legionowskiego czuli sie nadal bezpiecznie. Wyraził głębokie przekonanie, iż wspoółpraca z samorządami, prokuraturą oraz wymiarem sprawiedliwości układać się będzie na jak najlepszym poziomie.

Słowa podziękowania dla nadkomisarza Pawła Piaseckiego oraz gratulacji dla inspektora Waldemara Perdiona przekazali Starosta legionowski Jan Grabiec oraz Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Oficjalną część uroczystości zakończyło odprowadzenie pocztu sztandarowego i meldunek o zakończeniu uroczystej zbiórki.

Inspektor Waldemar Perdion rozpoczął służbę w Policji w 1992 roku w IX Komisariacie Policji na warszawskiej Woli. Przez kilka następnych lat związany był z Wydziałem Konwojowo-Ochronnym KSP. W 2004 roku objął stanowisko Naczelnika Sztabu w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie. Dwa lata później został powołany na zastępcę komendanta, a w 2007 na komendanta tej jednostki. Od 2013 roku stał na czele Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Inspektor Waldemar Perdion jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył również pedagogikę w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu oraz studia podyplomowe z zarządzania organizacją w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Wśród zainteresowań komendanta są historia II wojny światowej, fotografia, podróże i myślistwo.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.