Legionowo: Kradli bo nie mieli na spłatę kredytu

Legionowscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania do mieszkań. Do przestępstw dochodziło na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego. Zatrzymanie 30-letniego Marcina M. i 38-letniego Tomasza O. to kolejny rezultat pracy grupy operacyjno-dochodzeniowej. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat.

Grupa operacyjno-dochodzeniowa powołana przez Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie w celu wykrycia sprawców przestępstw, do których dochodziło na terenie powiatu legionowskiego kolejny raz uderzyła w przestępców.

Zatrzymani 30-letni Marcin M. 38-letni Tomasz O. podejrzani są o liczne kradzieże i włamania na terenie dwóch województw mazowieckiego i lubelskiego w tym także powiatu legionowskiego.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że wszystkie włamania do mieszkań wyglądały według jednego schematu. Prawdopodobnie Tomasz O. „stał na czatach”, a Marcin M. wchodził do mieszkań, kradł przedmioty takie jak złoto, pieniądze, sprzęt elektroniczny, a następnie sprzedawał je. Po wszystkim mężczyźni dzieli się zyskami.

Podczas zatrzymania Marcina M. i Tomasza O. znaleziono przy nich oraz w samochodzie, którym się poruszali wiele przedmiotów mogących służyć do dokonywania włamań: łamak, śrubokręty oraz rękawiczki. Policjanci odzyskali też cześć skradzionego mienia.

Jeden z podejrzanych mężczyzn po zatrzymaniu tłumaczył się policjantom, że włamywał się, bo zaciągnął kredyt i jego rata była zbyt duża.

Sąd Rejonowy w Legionowie na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Obecnie z uwagi na obszerność materiału dowodowego oraz duży teren działania podejrzanych wciąż trwają intensywne czynności procesowe. Policjanci ustalają wszystkie osoby pokrzywdzone. Sprawa ma charakter rozwojowy i wiele wskazuje na to, że zatrzymanym zostaną uzupełnione kolejne zarzuty.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.