Legionowo: Pokazy ratownictwa technicznego

W sobotę (30.05) na osiedlu Sobieskiego w Legionowie odbył się dzień dziecka. Swoje stoiska wystawili min. Harcerze czy Inspekcja Transportu Drogowego. Strażacy z legionowskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej wspierani przez Ochotniczą Straż Pożarną z Legionowa, zaprezentowali pokazy z ratownictwa technicznego.

Zastępy po przybyciu na miejsce wypadku, zastały uwięzionego w pojeździe mężczyznę którego głowa znajdowała się pod kierownicą, co utrudniało dostęp dla ratowników. Dowodzący akcją zadecydował o wycięciu dachu i ewakuacji poszkodowanego. Jeden ze strażaków przez tylne okno wszedł do środka samochodu i zabezpieczył poszkodowanego podając mu tlen oraz osłaniając przed tłuczonym szkłem z szyb.

Po rozcięciu pojazdu, nastąpił moment użycia deski ortopedycznej oraz wyjęcia zakleszczonego poszkodowanego. Chwilę po wyniesieniu rannego z pojazdu, wybuchł niegroźny pożar, który został szybko ugaszony przez strażaka  cały czas zabezpieczającego miejsce zdarzenia w gotowości z nawodnioną linią szybkiego natarcia.

Po zakończonych pokazach, najmłodsi mogli obejrzeć wozy strażackie oraz porozmawiać z prawdziwymi strażakami na codzień niosącymi pomoc potrzebującym.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.