Wólka Górska: Spłonął pustostan za wałem

O godzinie 14:03 w sobotnie popołudnie (30.05) straż pożarna w Legionowie, otrzymała zgłoszenie  o pożarze pustostanu w Wólce Górskiej gm. Jabłonna. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy  z Jednostki w Nowym Dworze Mazowieckim oraz zastęp z jednostki w Legionowie i OSP Janówek.

Strażacy z Nowego Dworu po przybyciu na miejsce, zastali rozwinięty pożar poddasza drewnianego budynku wolno stojącego o powierzchni 63 m kw. Po rozwinięciu linii gaśniczych podano prądy wody w natarciu na palące się elementy. Po przybyciu sił i środków powiatu legionowskiego, nowodworscy strażacy powrócili do koszar a zastęp z Legionowa z pomocą OSP Janówek, ugasił pożar i dokładnie sprawdził czy nie ma nigdzie zarzewi ognia.

Na miejsce pożaru przyjechał patrol policji, celem zabezpieczenia pogorzeliska i ustalenia właściciela pustostanu. Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na 15.000 złotych.

Tekst: K.H.
foto: Jabłonna Dla Mieszkańców

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.