Legionowo: Nowe komputery w „Czwórce”

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego otrzymali do dyspozycji nową pracownię komputerową. Jej oficjalne otwarcie odbyło się dzisiaj (10.12), pokazową lekcją informatyki na temat „Malowanie na ekranie – wykorzystanie Scratcha”.

Na początku roku Maciej Skarżyński, szef miejskich informatyków, stworzył projekt informatyzacji szkół prowadzonych przez gminę Legionowo. Do końca roku w siedmiu szkołach pojawią się nowoczesne, wielofunkcyjne pracownie komputerowe. Cztery z nich zostały już otwarte: w Zespole Szkół, Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 3 oraz Zespole Szkolno – Przedszkolnym.

W tej ostatniej szkole oprócz sali wykonano jeszcze inne prace. – W szkole poprawiona została łączność internetowa – położona została sieć szkieletowa, internet dostępny jest w każdej sali. Wymienione zostały komputery w bibliotece, a te stare zostały podłączone w salach lekcyjnych, dzięki czemu wszyscy nauczyciele mają stały dostęp do komputera z internetem – mówi Maciej Skarżyński. W sali komputerowej znajdują się 24 stanowiska dla uczniów, stanowisko główne dla nauczyciela, serwer oraz mikroskop optyczny.

Ideą projektu informatyzacji szkół, jednego z pierwszych tak kompleksowych w kraju, jest poprawa dostępności do najwyższej jakości sprzętu w szkołach, promocja informatyzacji i nowoczesnych metod nauczania. Wszystkie sale są na tyle wielofunkcyjne, że pozwalają na prowadzenie wszelkiego rodzaju zajęć, nie tylko lekcji informatyki. Nauczyciele w prosty i szybki sposób mogą w nich prowadzić sprawdziany i na bieżąco informować uczniów o ich wynikach.

UM Legionowo

015 016

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.