Legionowo: Niewybuch na budowie

W miniony czwartek (22.01) pracujący na budowie przy ul. Poznańskiej w Legionowie robotnicy znaleźli niewybuch. Przez blisko dobę, do czasu przyjazdu saperów, pocisk zabezpieczony był naprzemiennie przez Straż Miejską i Policję.

Około godz. 16.25 do Straży Miejskiej wpłynęła prośba o pomoc w zabezpieczeniu budowy, na której znaleziony został niewypał. Okazuje się, że podczas prac na jednej z parceli w pobliżu ulic Poznańskiej i Gnieźnieńskiej, robotnicy wykopali niewypał. Na miejsce wezwano Policję i przerwano prace budowlane. Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców teren odgrodzono do czasu przybycia saperów.

Do godz. 23 dyżur pełniła Straż Miejska pilnując, by nie dostał się tam nikt niepowołany. W nocy strażników zmienił patrol Policji, strażnicy powrócili na miejsce nad ranem. Saperzy z Kazunia w godzinach południowych zabrali niewybuch. Jak się okazało, było to moździerz z czasów II wojny światowej. Został on zabrany na poligon.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.