Legionowo: Mieszkańcy nadal walczą o przebudowę DK61

W piątek (23.01) mieszkańcy osiedla Piaski w Legionowie protestowali przeciwko odsunięciu w daleką przyszłość przebudowy blisko dwóch kilometrów DK61 (ul. Zegrzyńska w Legionowie). Zdesperowani mieszkańcy wyszli na ulicę i trzykrotnie na 3 minuty zablokowali DK61 chodząc cały czas po przejściu dla pieszych tuż przy legionowskim wiadukcie.

To symboliczny protest. Liczymy, że nasz głos zostanie wysłuchany. Jeśli nie, to zaostrzymy protesty i być może zablokujemy cały powiat – mówił organizator wydarzenia, Cezary Usik.

Przybyli na miejsce prezydent miasta Legionowo oraz starosta legionowski podziękowali mieszkańcom za przeprowadzenie protestu w tak pokojowy i zorganizowany sposób oraz podkreślili, że akcją zasygnalizowali oni swoje poparcie dla urzędów ale jednocześnie nie wywołali większych utrudnień drogowych. Włodarze zachęcili także do skorzystania z pisemnej formy poparcia i przesłania wniosków do Ministerstwa w trwających nadal konsultacjach.

Konsultacje trwają do 30 stycznia. Dotychczas miasto zebrało ponad 1300 formularzy, jest to tylko początek – nadal zbierane są podpisy w Starostwie, SMLW i niektórych parafiach. Mieszkańcy mogą wysyłać swoje opinie drogą mailową na adres [email protected]

Nad bezpieczeństwem pikietujących oraz innych uczestników ruchu czuwali legionowscy policjanci i strażnicy miejscy.

M.K.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.