Legionowo: Areszty za rozbój w salonie gier

Legionowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na pracowniku salonu gier. 36-letni Daniel A. oraz 32-letni Sebastian K. zostali tymczasowo aresztowani. Za takie przestępstwo grozi im więzienie na czas nie krótszy od 3 lat.
2 tygodnie temu ok. godz. 4.30 nad ranem do jednego z legionowskich salonów gier hazardowych weszło dwóch mężczyzn. Używając przemocy i noża, grożąc pozbawieniem życia sterroryzowali pracownika i zażądali od niego pieniędzy i kluczy do automatów. Następnie sprawcy uderzając pokrzywdzonego zerwali mu z szyi srebrny łańcuszek i smycz z kluczami. Ponadto ukradli mu zegarek, telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi w kwocie 650 zł. Chwilę po tym mężczyźni uciekli.

Policjanci po uzyskaniu informacji o przestępstwie natychmiast podjęli działania w celu ustalenia osób podejrzanych. Na miejscu zdarzenia zabezpieczyli nóź, który prawdopodobnie wypadł im podczas ucieczki. Na ulicy przed salonem gier policjanci znaleźli leżące przedmioty należącego do pokrzywdzonego telefon komórkowy oraz zegarek.

Po kilkunastu minutach funkcjonariusze dysponując rysopisem osób podejrzanych zatrzymali jednego z nich 36-letniego Daniela A. Mężczyzna miał przy sobie łańcuszek. 36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zbadany na zawartość alkoholu okazało się, że ma 2,2 promila w organizmie.

Zatrzymanie drugiego z podejrzanych było dla policjantów już tylko kwestią czasu. W miniony czwartek ok. godz. 10.00 zatrzymali 32-letniego Sebastiana K.

Od prokuratora mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd wobec podejrzanych przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów prowadzących sprawę i zastosował tymczasowy areszt dla Daniela A. na okres dwóch dla Sebastiana K. trzech miesięcy. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Legionowa karani w przeszłości.

Obecnie trwają czynności, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przebiegu zdarzenia. Kodeks karny za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.