Legionowo: Areszt za rozbój

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec podejrzanego o rozbój 34-letniego Sebastiana L., którego zatrzymali policjanci prewencji z Legionowa. W jednym z salonów gier na terenie miasta mężczyzna prawdopodobnie najpierw użył przemocy wobec pracownicy, a później żądał wydania pieniędzy. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

W nocy z piątku na sobotę pracownica jednego z salonów gier na terenie Legionowa została zaatakowana. Sprawca użył wobec niej przemocy, a po doprowadzeniu jej do stanu bezbronności zażądał wydania pieniędzy. Z salonu zostało skradzionych ponad 500 złotych. Ofiara natychmiast powiadomiła Policję.

Policjanci jak tylko dowiedzieli się co się stało, natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. 34-letni Sebastian L. został już ujęty przez ochroniarza sklepu. Podczas próby zatrzymania 34-latek uderzył pracownika ochrony pięścią w twarz.

Sebastian L. został zatrzymany, znaleziono przy nim skradzione pieniądze. Badanie alkomatem na komendzie wykazało u 34-latka 1,6 promile alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się że mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez jedną z warszawskich prokuratur.

Prokurator przedstawił Sebastianowi L. zarzut rozboju i wystąpił z wnioskiem o zastosowanie aresztu. Sąd przychylił się do wniosku policjantów prowadzących sprawę i prokuratora stosując trzymiesięczny areszt tymczasowy. Napastnikowi grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.