Legionowo: Stalking zakończony dozorem

Policjanci z Legionowa zatrzymali 28-letniego Michała S. jako podejrzanego o uporczywe nękanie 22-letniej znajomej. Pokrzywdzona opowiedziała policjantom o tym, jak mężczyzna ją śledził. Ponadto nie mogąc zrozumieć, że pokrzywdzona jest w związku z innym mężczyzną, groził mu pozbawieniem życia. Prokurator zastosował wobec 28-latka dozór Policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do legionowskiej komendy zgłosiła się 22-letnia kobieta, która poinformowała o uporczywym nękaniu jej przez znajomego Michała S. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna od ponad pół roku śledzi ją, wystaje pod jej blokiem i wyznaje miłość. Ponadto Michał S. zagroził partnerowi kobiety pozbawieniem życia.

Policjanci zatrzymali 28-latka w okolicach domu pokrzywdzonej. Zebrany przez legionowskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Michałowi S. zarzutu stalkingu i wypowiadania gróźb karalnych.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz wydał zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i jej partnera.

Zgodnie z art. 190a § 1 KK „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.