Legionowo: 15-latka trafiła do ośrodka wychowczego

W ręce policjantów z zespołu do spraw nieletnich i patologii wpadła 15 – latka, która decyzją Sądu Rodzinnego była poszukiwana do doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Policjanci przypominają, że nawet jako osoby nieletnie ponosimy za swoje postępowanie odpowiedzialność karną!

Funkcjonariusze z zespołu do spraw nieletnich i patologii prowadzili poszukiwania 15-letniej mieszkanki naszego powiatu, która nie powrócił z przepustki do placówki opiekuńczo – wychowawczej, a zgodnie z decyzją sądu miał tam przebywać.

Sąd Rejonowy w Legionowie wydał nakaz doprowadzenia nastolatki do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Legionowa. Policjanci sprawdzali adresy oraz miejsca, w których mogła pojawiać się poszukiwana nastolatka, docierali do jej znajomych i bliskich. Ich działania przyniosły pożądany efekt i zatrzymali poszukiwaną uciekinierkę.

Nieletnia po wykonanych czynnościach została osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka skąd zostanie przewieziona do placówki wychowawczej.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.