Legionowo: Będzie przebudowa skrzyżowania na Suwalnej

Trwa postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy, który przebuduje skrzyżowanie u zbiegu ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie.

Zakres prac obejmie budowę lewoskrętów z ulicy Suwalnej w ulicę Olszankową, montaż sygnalizacji świetlnej oraz chodnika, ścieżki rowerowej i zatoki autobusowej. Pasy ruchu na ulicy Suwalnej zostaną oddzielone od siebie wyspami z kostki brukowej. Celem inwestycji jest poprawa przepustowości oraz bezpieczeństwa w miejscu, gdzie natężenie ruchu jest duże – nie tylko w godzinach szczytu, ale i w weekendy, kiedy to Suwalną omijane są korki na DK 61. Na przebudowę skrzyżowania ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie, Powiat przeznaczy środki pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości miliona złotych.

O konieczności przebudowy skrzyżowania i o toczącym się przetargu rozmawiali na miejscu członek Zarządu Powiatu Przemysław Cichocki, przewodnicząca Rady Osiedla Młodych Ewa Skonieczna oraz Paweł Lewandowski, radny miejski w latach 2006-2018

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.