Kolejne zatrzymane prawa jazdy i wysokie mandaty

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze legionowskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o 53 i 61 km/h. Mundurowi przypominają, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje.

Tuż przed północą na ulicy Warszawskiej w Michałowie Reginowie, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 44- letniego kierującego samochodem osobowym. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości o ponad 53km/h. Na danym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego za przekroczenie prędkości nałożono mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Podobne wykroczenie zostało zarejestrowane na ulicy Wojska Polskiego w Białobrzegach, gdzie 23-latek kierując samochodem osobowym przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Na tej drodze obwiązuje ograniczenie do50km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i także otrzymał 10 punktów karnych. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.