Poszukiwana wpadła za brak maseczki

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 51-latkę. Kobieta była poszukiwana przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wpadła podczas legitymowania z powodu braku maseczki.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli jednej ze stacji paliw na terenie Legionowa zauważyli kobietę bez osłoniętej części twarzy. 51- latka nie zważając na obowiązujące obostrzenia dotyczące zasłaniania ust i nosa weszła bo budynku stacji. Wobec takiej lekkomyślności mundurowi nałożyli na kobietę mandat karny za nie stosowanie się do obowiązku zasłaniania części twarzy w przestrzeni publicznej.

Funkcjonariusze sprawdzili dane kobiety w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że jest ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Warszawie Pradze- Północ celem odbycia kary więzienia. Mieszkanka Ząbek została zatrzymana i zgodnie z dyspozycją sądu i trafiła do zakładu penitencjarnego.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń. Każda osoba w miejscu publicznym musi nosić maseczkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach, czy miejscach świadczenia usług. Policyjne kontrole mają wesprzeć personel medyczny w zminimalizowaniu ilości osób zakażonych.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Zobacz również