Jabłonna: Dozór dla sprawcy przemocy domowej

Na wniosek policjantów z Jabłonny, prokurator zastosował dozór wobec 60-latka zatrzymanego pod zarzutem znęcania się nad rodziną. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i musi opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal. Za przemoc wobec osób najbliższych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się 60-latek wobec swojej żony i córki. Jak ustalili śledczy, mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad kobietami. Wszczynał awantury podczas, których szarpał żonę za ramiona, obu kobietom groził pozbawieniem życia i zdrowia, wypędzał z domu, ubliżał, wprowadzał nakazy i zakazy domowe. Kobiety przyznały się mundurowym, że obawiają się o swoje życie i zdrowie. W związku ze zgłoszeniem policjanci zatrzymali mężczyznę.

Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 60-latkowi zarzutów fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobami najbliższymi. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczony dzień w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.