Szkoły z dofinansowaniem

Cztery szkoły ponadpodstawowe, dla których Powiat Legionowski jest organem prowadzącym, otrzymają po 14 tys. zł na zakup sprzętu i elektronicznych pomocy dydaktycznych. O przyznanie środków, pochodzących z rządowego programu „Aktywna tablica”, wnioskował Powiat Legionowski.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, Technikum w Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku oraz Technikum w Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie znalazły się wśród 467 szkół z terenu Mazowsza, które otrzymają dofinansowanie. Przyznane pieniądze przeznaczą na zakup sprzętu elektronicznego i pomocy dydaktycznych, między innymi tablic interaktywnych, laptopów, projektorów itp.

Zespół powołany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” dokonał kwalifikacji wniosków o udzielenie wsparcia finansowego, złożonych przez organy prowadzące w ramach ogłoszonego naboru wniosków w 2021 r. Wyniki ogłoszono 1 października. Łączna kwota środków przeznaczonych na realizację programu to 9 277 602,01 zł.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.