Izbica: Pożar budynku wielorodzinnego

W środę(13.05) o godzinie 4:13 straż pożarna w Legionowie została powiadomiona że w Izbicy gm. Serock, doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zostały wysłane zastępy straży pożarnej. Pierwsi przybyli strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej z Zegrza, którzy zastali rozwinięty pożar poddasza. Ogień wychodził na zewnątrz budynku. Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się sami, przed przybyciem pierwszego podmiotu gaśniczego.

Pożar zlokalizowany został w pomieszczeniu kotłowni i przeniósł się na nieużytkowe poddasze. W budynku mieszkały 3 rodziny. Wszystkie 9 osób w tym 5 dzieci, zostali ewakuowani i udzielono im pomocy doraźnej. Strażacy w pierwszej fazie pożaru podali 3 prądy wody w tym jeden do środka, gdzie weszli ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych i podali środek gaśniczy do wnętrza kotłowni. Drugi prąd wody podano na poddasze a trzeci w obronie przyległej przybudówki.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do częściowej rozbiórki dachu pokrytego eternitem. Na miejscu pracowało 32 ratowników Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Z budynku wyniesiono dokumenty, sprzęt elektroniczny oraz ubrania i część mebli. Na miejscu obecna była karetka pogotowia ratunkowego oraz patrol policji i pogotowie energetyczne które odcięło dopływ prądu do budynku.

Akcja gaśnicza trwała 2,5 godziny. Urząd Miasta i Gminy w Serocku, powiadomiony został o pożarze i potrzebie pomocy pogorzelcom którzy stracili dach nad głową.

Udział w akcji:
471-21 – JRG Legionowo
471-22 – JRG Legionowo
471-90 – JRG Legionowo
479-36 – OSP Serock
479-37 – OSP Serock
479-46 – OSP Wola Kiełpińska
479-68 – OSP Skrzeszew
WSP Zegrze
01-172 – Zespół Ratownictwa Medycznego
Pogotowie energetyczne
Policja Serock

foto: OSP Skrzeszew

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.