Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Gąsiorowo: Strażacy przekazali wóz bojowy do Gizewa

W dniu 10 marca 2016 r. o godz. 12.30  w  strażnicy OSP Gąsiorowo odbyło się zbiórka strażaków ochotników z OSP Gąsiorowo i OSP Gizewo. Powodem było przekazanie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z Miasta i Gminy Serock do gminy Sorkwity i oddanie go w użytkowanie strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gizewie.
Symbolicznego przekazania samochodu do gminy Sorkwity dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, a oddania samochodu w użytkowanie strażakom z OSP Gizewo Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski. W krótkim wystąpieniu Burmistrz Miasta i Gminy Serock  zwrócił uwagę na zapoczątkowaną formę współpracy i możliwość utrzymywania dobrych relacji pomiędzy gminami, szczególnie w zakresie szkolenia strażaków oraz korzystania z walorów, możliwości i doświadczeń obu gmin w tym w dziedzinie przeciwdziałania zagrożeniom i prowadzenia różnego rodzaju akcji ratowniczych.

Wójt Gminy Sorkwity podziękował Radzie Miejskiej w Serocku i Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock za przekazanie w formie darowizny samochodu ratowniczo – gaśniczego. Zadeklarował wolę współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego, a także w innych dziedzinach.

W uroczystości wzięli udział Komendant Gminny Straży Pożarnych w Serocku Marian Malinowski, Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Bezpieczeństwa  Adam Krzemiński oraz zgromadzeni przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Gąsiorowa i Gizewa.

Uroczystość zakończyła się wymianą poglądów i dyskusją przy kawie i herbacie, której sponsorem byli gospodarze uroczystości strażacy OSP Gąsiorowo.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.