Był poszukiwany, usłyszał zarzuty za dwukrotne złamanie zakazu sądowego

Legionowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna decyzją sądu ma do odbycia karę 364 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec powiatu odpowie za złamanie zakazu sądowego.

W niedzielny wieczór policjanci pełniący służbę patrolową na jednej z ulic wylegitymowali mężczyznę, który jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach był osobą poszukiwaną. Sąd Rejonowy w Legionowie wydał nakaz doprowadzenia 29-latka do zakładu karnego celem odbycia kary 364 dni pozbawiania wolności za kradzież.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Jak się okazało to nie był koniec jego kłopotów, gdyż policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynikało, że mężczyzna w 2021 roku dwukrotnie złamał sądowy zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Po usłyszeniu zarzutów za dwukrotne złamanie sądowego zakazu, 29-latek trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie pozostanie prze blisko rok. Sprawą złamania zakazu sądowego zajmie się sąd, a zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.