Linie „L” obsługują nowe autobusy Isuzu

Od piątku (29.04) na ulicach powiatu legionowskiego oraz w mieście Nowy Dwór Mazowiecki spotkać można autobusy linii uzupełniających realizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie na zlecenie gmin Wieliszew, Jabłonna i Nieporęt. Do końca listopada 2024 roku, przewoźnikiem będzie firma PKS Polonus z Warszawy z bazą terenową w Nowym Dworze Mazowieckim.

Polonus do obsługi połączeń w nowym przetargu zakupił 13 fabrycznie nowych autobusów marki Isuzu Citiport B120. Nowe autobusy zastąpią używane obecnie pojazdy marki VDL. Autobusy można będzie spotkać na liniach L-9, L10, L11, L34, L41. Zakup pojazdów był kartą przetargową w ogłoszonym przez ZTM przetargu.

Linie L-8, L33 i L49 małymi autobusami marki Man obsługiwać będzie firma Stalko z Zielonka, która złożyła wraz z Polonusem ofertę w przetargu na obsługę linii.

W autobusach linii L obowiązują bilety Zarządu Transportu Miejskiego od dobowego wzwyż. Nie są honorowane bilety minutowe (20, 75 i 90 minutowe). Bilety jednorazowe sprzedają kierowcy autobusów na przystankach. Przewoźnik sprzedaje również bilety miesięczne na swoje linie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.