Bezpieczny przedszkolak w powiecie legionowskim

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu legionowskiego odwiedzają placówki oświatowe. Tym razem mł. asp. Agata Halicka zajmująca się profilaktyką spotkała się z przedszkolakami w Legionowie i Olszewnicy Starej. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjantkę pytania.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych legionowski profilaktyk mł. asp. Agata Halicka praktycznie każdego dnia odwiedza dzieci i młodzież w placówkach oświatowych na terenie naszego powiatu. Tym razem policjantka zawitała do milusińskich z przedszkoli nr 10 w Legionowie i Olszewnicy Starej. Dzieci okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko policjantka pojawiła się w drzwiach, zaczęły zadawać mnóstwo pytań.

Przedszkolaki chciały wiedzieć, na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadząca udzieliła milusińskim kilku cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Podkreśliła, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym. Funkcjonariuszka pokazała, jak zachować się podczas spotkania z psem, który nie posiada właściciela. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.

Na koniec spotkania nie zabrakło wspólnych pamiątkowych zdjęć.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.