Areszt dla córki, która znęcała się nad matką

55 –latka została zatrzymana przez policjantów po tym, jak wszczęła awanturę w domu i znęcała się nad matką. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Decyzją sądu mieszkanka gminy Wieliszew najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

O agresywnym zachowaniu 55-latki wieliszewskich policjantów powiadomił członek rodziny. Świadek zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o agresywnym zachowaniu 55-latki wobec jej matki.

Mundurowi, którzy pojechali na miejsce zdarzenia stwierdzili, że kobieta jest nietrzeźwa, badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Z relacji zgłaszającej oraz pokrzywdzonej wynikało, że dziś doszło do awantury podczas której córka wulgarnie odnosiła się do matki, szarpała pokrzywdzoną, uderzała pięściami po całym ciele. Jak przyznała pokrzywdzona, córka od kilku miesięcy, głównie pod wpływem alkoholu wszczynała awantury.

Mieszkanka gminy Wieliszew została zatrzymana i przewieziona do komisariatu, a noc spędziła w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się nad osobą najbliższą, przesłuchali świadków, jak i samą pokrzywdzoną. Na podstawie zebranego materiału prokurator wystąpił do Sądu rejonowego w Legionowie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 55-latki.

Sąd przychylił się do tego i kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za znęcanie się nad osobą najbliższą zgodnie z art. 207 kodeksu karnego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratora Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.