Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą legionowskiej komendy zabezpieczyli 5400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kontrabanda należała do 56-letniego mieszkańca Warszawy. Papierosy trafiły do policyjnego depozytu, a mężczyzna poniesie teraz konsekwencje wynikające z kodeksu karno-skarbowego.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację dotyczącą papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, które przewozić ma mieszkaniec Warszawy.

Policjanci na ul. Strużańskiej zauważyli pojazd będący w ich zainteresowaniu. Natychmiast zatrzymali do kontroli auto, którym kierował 56-latek. W trakcie przeszukania pojazdu, w torbie podróżnej stróże prawa ujawnili 2000 „lewych” papierosów. Funkcjonariusze wraz z mężczyzna udali się do jego miejsca zamieszkania i tam zabezpieczyli kolejne papierosy bez akcyzy w ilości 3400 sztuk.

Mężczyzna został zatrzymany, zaś kontrabanda zabezpieczono w policyjnym depozycie. Funkcjonariusze oszacują, ile skarb państwa mógłby stracić, gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży. Złamanie przepisów ustawy karno – skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.