Kałuszyn: Strażacy z nowym samochodem

Wielka radość, wzruszenie a nawet łzy towarzyszyły druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie w piątkowy wieczór (25.11). Do remizy aż z Bielska Białej przyjechał nowy wóz bojowy marki Scania, nazwany imieniem obecnego prezesa "Bartek".

Chwilę przed godziną 21 mieszkańcy wsi przybyli pod remizę, aby wspólnie z druhami powitać nowy nabytek jednostki. Samochód przyjechał do Kałuszyna eskortowany przez zastępy z OSP Kałuszyn i Skrzeszew. Druhny i druhowie a nawet Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza nie mogli doczekać się tej chwili.

Nowy samochód marki Scania przeznaczony jest do działań ratowniczo - gaśniczych. Na swoim wyposażeniu posiada 3000 litrów wody, zestaw hydrauliczny, zestaw do pierwszej pomocy wraz z deską ortopedyczną. Nie zabrakło różnego rodzaju odcinków gaśniczych, autopompy czy drabin, wentylatora, różnego rodzaju pomp i agregatu. Sprzęt do ratownictwa wysokościowego oraz sprzęt burzący, umieszczono w jednej ze skrytek pojazdu. Samochód wyposażony jest w różnego rodzaju zestawy oświetleniowe. Scanią może udać się do akcji 6 strażaków. W przedziale pasażerskim znajdują się 4 aparaty ochrony dróg oddechowych.

Koszt zakupu samochodu to 859.000 złotych. W ceremonii powitania udział wziął wójt Paweł Kownacki oraz radny Grzegorz Zbroch, Ks. Krzysztof Krupa, st. bryg. Arkadiusz Pich - zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie oraz st. kpt. Łukasz Szulborski - dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Po powitaniu zaproszeni goście oraz mieszkańcy Kałuszyna, udali się na plac za remizą, gdzie rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski.