Zatrzymany tuż po kradzieży koparki

Telefon od mieszkanki gminy Wieliszew oraz błyskawiczna reakcja policjantów zaowocowały odzyskaniem i zabezpieczeniem koparki wartej 80 tysięcy złotych, a także zatrzymaniem podejrzanego o kradzież tego sprzętu mężczyznę. 31-latek został zatrzymany chwile po zdarzeniu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W piątkową czujna mieszkanka gminy poinformowała policjantów z Komisariatu Policji w Wieliszewie, że z terenu budowy zniknęła koparka. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa oraz odzyskania utraconego mienia. Jeszcze tej samej nocy mundurowi zatrzymali 31-latka odpowiedzialnego za kradzież z włamaniem do maszyny. Funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali również ciężki sprzęt budowlany, który mężczyzna ukrył na swojej posesji.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 31-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Dzięki obywatelskiej postawie oraz przekazanej dyżurnemu informacji, zatrzymany przez policjantów sprawca, odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Jeśli zadzwonimy na Policję w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami przestępstwa, pokazujemy, że nie godzimy się na takie zachowanie – m.in. okradanie innych.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.