Jachranka: Zaginięcie mężczyzny w wodzie Jeziora Zegrzyńskiego

W niedzielę (5.08) o godzinie 6:53 do dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratownictwa Wodnego w Zegrzu na numer alarmowy 601-100-100, wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który wszedł do wody Jeziora Zegrzyńskiej i nie wrócił na brzeg. Na miejsce natychmiast ruszyła łódź ratunkowa oraz powiadomiono Państwową Straż Pożarną.

Do zdarzenia doszło w rejonie hotelu w Jachrance gm. Serock. Po paru minutach na miejscu była już załoga 203 Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od strony brzegu dojechał zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej w Zegrzu.

- Okazało się, że po skończonym weselu, dwóch panów postanowiło się wykąpać w jeziorze. Niestety jeden wrócił na brzeg a drugi zaginął w wodzie. Dlatego też świadkowie zawiadomili służby - mówi Krzysztof Jaworski, prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy na łodzi rozpoczęli poszukiwania zaginionego mężczyzny. Okazało się, że 41-letni mężczyzna zdołał przepłynąć na drugi brzeg i wyszedł w pobliżu plaży w Wieliszewie. Łodzią został przetransportowany do Jachranki i przekazany znajomym.

- Niestety mężczyzna był pijany i takie zachowanie mogło zakończyć się dla niego tragicznie - mówią ratownicy wodni z WOPR-u.

Na miejsce akcji Straż Pożarna zadysponowała liczne siły i środki ratownicze w tym Specjalistyczną Grupę Wodno Nurkową z JRG 1 w Warszawie. Na szczęście ich udział nie był konieczny i zbędne siły i środki zostały zawrócone do koszar.

Udział w akcji:
203- Łódź Ratunkowa Legionowskiego WOPR
471M21 - JRG Legionowo
471M25 - JRG Legionowo
471M90 + 471Ł01 JRG Legionowo (zawrócone do koszar)
WSP Zegrze
301W72 - SGRWN JRG 1 Warszawa (zawrócone do koszar)
301W91 + 301WŁ2 - JRG 1 Warszawa (zawrócone do koszar)