15-latek z narkotykami. Policjanci apelują do rodziców o czujność

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Serocku, patrolując teren miasta zatrzymali 15–latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Późniejsze badanie potwierdziło, że znaleziony susz to marihuana. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, gdy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Serocku patrolowali ulice miasta. Mundurowi zwrócili uwagę na młodego człowieka , który od kilkunastu minut bez celu chodził jedną z ulic. Zdecydowali o wylegitymowaniu nastolatka. Nieletni sprawiał wrażenie zdenerwowanego, kurczowo zaciskał coś w dłoni.

Okazało się, że 15-latek w ten sposób próbował ukryć przez policjantami torebkę z suszem roślinnym. W związku z podejrzeniem posiadania substancji zabronionych nieletni został zatrzymany, a następnie doprowadzony do komisariatu. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana. Nieletni po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę matce.

Materiały dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się nieletni zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wyszkowie, który zdecyduje o dalszym losie młodego człowieka.

W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia palenie papierosów czy picie alkoholu to przejaw demoralizacji. Natomiast posiadanie środków odurzających jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi również czyn karalny.

Policjanci apelują do rodziców o szczególna czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.