Żołnierze rezerwy odbyli szkolenie w zegrzyńskim Centrum

Prawie 50 żołnierzy rezerwy uczestniczyło w dn. 7-10 grudnia br. w krótkotrwałych ćwiczeniach wojskowych w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Żołnierze rezerwy zgodnie z kartami powołania uczestniczyli w krótkotrwałych ćwiczeniach wojskowych w zegrzyńskim Centrum. W celu ich przyjęcia zorganizowany został punkt kontrolno-informacyjny, na którym m.in. potwierdzili swoje dane osobowe oraz zostali ujęci w ewidencji ośrodka. Otrzymali także umundurowanie, indywidualne wyposażenie oraz zostali zapoznani z pododdziałem.

Wśród rezerwistów najwięcej było kierowców oraz żołnierzy sekcji ochrony. W ramach krótkotrwałych ćwiczeń rezerwy mieli zajęcia programowe ze szkolenia doskonalącego na stanowiskach funkcyjnych, regulaminów, powszechnej obrony przeciwlotniczej, OPBMR, strzeleckiego, a w przedostatnim dniu odbyli strzelanie bojowe z karabinka AK.

Na zakończenie szkolenia mieli spotkanie z Komendantem Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk. dr. Ireneuszem Furą, który podziękował im za udział, dyscyplinę oraz przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.