Znieważył policjantów podczas interwencji

Rok więzienia grozi 43-latkowi, który odpowie za znieważenie policjantów. Pijany mężczyzna kierował obraźliwe słowa pod adresem mundurowych podczas interwencji. O dalszym losie mieszkańca powiatu legionowskiego decydować będzie sąd.

W sobotę po 17 dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie awanturującym się w jednej z miejscowych restauracji. Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali zgłaszającą oraz nietrzeźwego mężczyznę. W trakcie czynności 43-latek, pod adresem funkcjonariuszy, zaczął kierować obraźliwe słowa oraz nie stosował się do poleceń mundurowych wzywających do zachowani zgodnego z prawem.

W efekcie pijany 43-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzuty znieważenia policjantów, za co grozi mu rok więzienia.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.