Znieważył i naruszył nietykalność interweniujących policjantów

Policjanci z legionowskiej komendy przedstawili 27-latkowi zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Mężczyzna wykrzykiwał wulgarne słowa wobec policjantów, jednego z nich zaczął szarpać podczas zatrzymania. Teraz grozi mu odpowiedzialność karna.

Mundurowi z Legionowa podczas jednej z nocnych służb interweniowali wobec osób zakłócających ciszę nocną na jednym z osiedli. W trakcie legitymowania jeden z mężczyzn był agresywny, używał słów wulgarnych wobec policjantów, próbował oddalić się z miejsca interwencji. W momencie zatrzymania zaczął szarpać i odpychać jednego z funkcjonariuszy. Mundurowi obezwładnili krewkiego mężczyznę i przewieźli do komendy. Tam okazało się, że 27-letni mieszaniec powiatu jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1, 5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu 27-latek usłyszał zarzuty. Teraz odpowie on przed sądem za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.