2,6 mln zł dla gminy Wieliszew

Projekt przebudowy i budowa kanalizacji w gminie Wieliszew to inwestycje, które otrzymały wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Samorząd Mazowsza na ten cel przekaże ponad 2,6 mln zł. Marszałek Adam Struzik podpisał umowy w tej sprawie. W spotkaniu wzięli udział także radni województwa mazowieckiego Anna Brzezińska i Mirosław Adam Orliński.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. – Tylko w tym roku w jego ramach przyznaliśmy dofinansowanie na realizację kilkuset inwestycji w całym województwie. Potrzeby są ogromne. To nie tylko wsparcie na budowę i rozbudowę dróg gminnych i powiatowych, ale także poprawę bezpieczeństwa, poszerzanie oferty kulturalnej czy poprawę komfortu i jakości życia naszych mieszkańców, np. poprzez budowę kanalizacji sanitarnej. W ten sposób pomagamy gminom i powiatom.

„Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to największy realizowany przez samorząd województwa program, w ramach którego dofinansowanie trafia m.in. na remonty dróg, modernizację budynków użyteczności publicznej, remonty obiektów rekreacji i wiele innych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Gmina Wieliszew otrzymała wsparcie w wysokości ponad 2,6 mln zł na realizację 2 inwestycji.

Analiza potrzeb i projekt przebudowy kanalizacji sanitarnej na obszarze otoczenia Urzędu Gminy Wieliszew (ul. Modlińska, Al. Solidarności) – odprowadzenie ścieków.

W ramach inwestycji powstania projekt przebudowy kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Modlińskiej. Obecna kanalizacja została zbudowana w latach 60-70 – tych. Obsługuje budynek urzędu gminy, przedszkola, ośrodka zdrowia, stację paliw, ośrodek pomocy społecznej i zabudowę mieszkaniową. Inwestycja przyczyni się do usunięcia problemów eksploatacyjnych spowodowanych złym stanem technicznym obecnej sieci. Koszt inwestycji to 2,1 mln zł z czego samorząd województwa przekaże dofinansowanie w wysokości 1,2 mln zł.

Budowa kanalizacji sanitarnej dla obszaru ulic Polnej, Miłej, Pogodnej, Daliowej, Złotej, Deszczowej i Wiosennej w Wieliszewie – odprowadzenie ścieków

Dzięki inwestycji powstanie kanalizacja w rejonie, w którym brakuje sieci sanitarnej. W ramach projektu powstaną m.in. wykopy mechaniczne obustronnie szalowane wraz z odwodnieniem wykopów, rurociąg, studnie, komora pomiarowa oraz przepompownia ścieków w zbiorniku. Całkowity koszt inwestycji to 3,2 mln zł z czego samorząd Mazowsza przekaże ponad 1,4 mln zł.


Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.