Znęcał się nad żoną. Naruszył nietykalność i znieważył funkcjonariuszy

Legionowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją żoną, a w dniu interwencji dodatkowo znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. 45- latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją prokuratora zastosowano wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie skierował załogę patrolową na ul. Husarską w Legionowie, gdzie miało dojść do awantury domowej z pijanym mężem. Przed przyjazdem policji agresywny mężczyzna oddalił się z mieszkania. Funkcjonariusze wiedząc, jak wygląda awanturnik i w co jest ubrany, próbowali go odnaleźć. W trakcie kontroli terenu przyległego do adresu, pod którym była interwencja, otrzymali informację, że mężczyzna wrócił do mieszkania i znowu się awanturuje z domownikami. Mundurowi natychmiast wrócili i zastali mężczyznę, który podczas interwencji kopnął jednego z policjantów, a także używał wobec funkcjonariuszy słów wulgarnych i uznawanych powszechnie za obelżywe. 45 – latek został zatrzymany przez legionowski patrol i trafił do policyjnej celi.

Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej. Okazało się, że mąż od ponad roku znęca się nad kobietą zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Zatrzymany usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji. Prokuratura Rejonowa w Legionowie zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się i zbliżania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.